Infostart.hu
eur:
358.23
usd:
313.51
bux:
141758.69
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

A brüsszeli belvárosban 30 km/h óra lesz a megengedett maximális sebesség

Brüsszelben a villamosok kivételével a belvárosban óránként 30 kilométer lesz a járművek megengedett legnagyobb sebessége.

A korlátozást szeptember 16-án vezetik be - közölte csütörtökön a közlekedéséért felelős városi elöljáró. Ezzel Európa legnagyobb olyan zónáját hozzák létre, ahol radikálisan korlátozzák a sebességet. A cél Brüsszel közlekedésének biztonságosabbá alakítása.

Címlapról ajánljuk

Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletág vezetője az InfoRádióban rögzítette: Irán egyetlen stratégiai fegyvere a „Hormuzi-szoros-kártya”, Donald Trump nyilatkozatait pedig ma már sokszor csak mosolyogva rovátkázzák. Oroszország mindeközben exportkorlátozást jelentett be; nem éppen olyan idők jönnek, amely szerint elkerülhető lenne egy újabb inflációs sokk a világban.
Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. Az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel indul a nap. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×