Infostart.hu
eur:
363.32
usd:
314.83
bux:
0
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Elfogták Basternák gyilkosát

Szlovák médiaértesülések szerint őrizetbe vették Basternák László feltételezett gyilkosát. A hatóságok a hírt nem erősítették meg, de nem is cáfolták. A rendőrség várhatóan délután ad tájékoztatást az ügyről.

A szlovák sajtó arról számolt be, hogy a feltételezett gyilkos egy 29 éves szerb állampolgár, aki egy somorjai őrző-védő szolgálatnak dolgozott, és jelenleg Nyitrán tartják vizsgálati fogságban. Basternák László, a Magyar Koalíció Pártja révkomáromi járási elnöke, a Ógyalla egykori polgármestere pénteken este egy sétáról tért haza a feleségével, amikor a házához közel a merénylő fejbe lőtte. A politikus a helyszínen életét vesztette. A gyilkosság okai továbbra sem ismertek; az ügyben a szervezett bűnözés elleni osztály nyomoz. Basternák László ellen ez év márciusában is elkövettek egy merényletet, de akkor a golyó célt tévesztett.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×