Infostart.hu
eur:
364.92
usd:
316.32
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

A tervezettnél hamarább ért véget az űrséta

A tervezettnél hamarább ért véget az Endeavour űrsikló két asztronautájának harmadik űrsétája, mert egyikük szkafanderében túlságosan megnőtt a szén-dioxid-mennyiség.

Az amerikai űrkutatási hivatal közölte: a két asztronauta a Kibo japán űrlaboratórium szigetelését távolította el és különböző kísérleteket készített elő, majd a Nemzetközi Űrállomás egyik napelemtábláját tartó szerkezet 4 akkumulátorának cseréjén dolgozott; eközben jelezték a műszerek, hogy az egyik űrruhában megnövekedett a szén-dioxid koncentrációja.

A NASA hangsúlyozta, hogy az űrhajós nem volt közvetlen veszélyben; még arra is volt ideje, hogy összerakja a szerszámokat, mielőtt visszatértek a bázisra. Az Endeavour péntek este kötött ki a Nemzetközi Űrállomáson, fedélzetén 6 amerikai és 1 kanadai űrhajóssal, és a tervek szerint jövő kedden indul vissza a Földre.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×