Infostart.hu
eur:
353.53
usd:
310.52
bux:
0
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Ajándékot visz az űrállomásra a Progressz

Az űrhajósoknak szánt ajándékokkal a fedélzetén a kazahsztáni Bajkonurból vasárnap elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a Progressz M-62.

Az orosz teherűrhajó mintegy kéttonnányi terhet, üzemanyagot, vizet, élelmiszert és különböző berendezéseket juttat el az ISS-re.

A Progressz viszi az űrhajósok szilveszteri vacsorájához szükséges ínyencségeket, valamint családtagjaik ajándékait is.

A két amerikai űrhajós, Peggy Whitson és Daniel Tani az Atlantis amerikai űrrepülőgép januárra halasztott útja miatt azonban csak késve kapja meg a karácsonyra szánt meglepetéseket.

A Progressz M-62 várhatóan december 26-án, közép-európai idő szerint délelőtt 9 óra 26 perckor köt ki a Nemzetközi Űrállomáson.

Címlapról ajánljuk
Országgyűlés: újabb sűrű két nap jön, hétfőn Magyar Péter kezd, most szüntetik meg a Szuverenitásvédelmi Hivatalt

Országgyűlés: újabb sűrű két nap jön, hétfőn Magyar Péter kezd, most szüntetik meg a Szuverenitásvédelmi Hivatalt

Újabb kétnapos rendkívüli ülést tart az Országgyűlés. Hétfőn 13 órakor Magyar Péter miniszterelnök ismét felszólal napirend előtt. Kedden a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről is szavazhatnak a képviselők, akik lefolytatják a vitát az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról és a polgármesterek fizetéséről is.

Hogy bírunk ki még két és fél napot? Még melegebb lesz, csak a hét közepén jön az enyhülés

A hét elején folytatódik a forróság, a hét közepén azonban hidegfronttal érkező záporok, zivatarok enyhítenek a hőségen - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×