Barroso bízik az európai alkotmányban
Az európai alkotmányozás problémájának megoldását szorgalmazza az Európai Bizottság elnöke. José Manuel Barroso a Tagesspiegel című berlini lapnak azt hangsúlyozta: a francia és a holland elutasítás ellenére szükség van az abban foglalt alapvető elemekre.
Magyar Péter: „aljas hazugság”, hogy paktumot kötött a Tisza és a Fidesz
Riasztották a NATO F-18-asait, bevetette Moszkva a félelmetes Iszkander-1000-es rakétát – Ukrajnai háborús híreink pénteken
Az Egyesült Államok elvárja, hogy Európa átvegye a felelősséget a saját konvencionális védelméért, és vezető szerepet vállaljon Ukrajna támogatásában – jelentette ki Elbridge Colby, az amerikai védelmi tárca védelmi politikáért felelős államtitkára szerdán a brüsszeli NATO-központban. Élesben használta Kijev ellen Oroszország a korszerűsített, Iszkander-1000-es rakétát – jelentette az RBK. Az új, Iszkander-1000 kódnevű, 9M723-2-es jelzésű fegyver több fejlesztést is kapott: 550 kilométerre növelték a hatótávolságát, új indítórendszert és korszerűbb rakétahajtóművet is építettek a fegyverrendszerbe. Tegnap riasztották a Románia légterét védő NATO-kontingenst, mivel fennállt a veszélye, hogy ismeretlen légi objektumok belépnek az ország területére Ukrajna felől – közölte az UNN. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.
Vadonatúj forintérméket bocsát ki az MNB: elképesztő összeget érnek, indulhat értük a roham
A Magyar Nemzeti Bank emlékérme kibocsátásával tiszteleg a mohácsi csata hősei előtt a történelmi esemény ötszázadik évfordulóján
Chinese officials say rescue operations reach 'critical stage' after deadly flash floods in Nepal
Flash flooding on Wednesday has killed at least 547 people, as Beijing warns that a newly formed lake of rising water near the Nepal border could burst its banks.




