Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik

Castro gyors halálát jósolják Washingtonban

Amerikai kormányzati és katonai körök szerint romlik Fidel Castro kubai elnök állapota, és nem valószínű, hogy túlélje a 2007-es évet.

E véleményt megerősíteni látszik a kubai külügyminiszter múlt heti nyilatkozata, amellyel visszakozott ahhoz a korábbi jóslatához képest, hogy az elnök december elején visszaveszi a hatalmat.

"Ez olyan téma, amelyről nem akarok találgatni" - mondta Felipe Pérez Roque külügyminiszter Havannában.

Amerikai kormányzati források szerint vannak még rejtélyek Castro betegsége, kezelése és a kezelésre való reagálása körül, de úgy vélik, hogy a 80 éves vezető rákbeteg: vagy a gyomrát, vagy a vastagbelét, vagy a hasnyálmirigyét támadta meg a kór.

Úgy látják, hogy a múlt hónap végén róla megjelent hivatalos képeken a korábbinál gyengébb és soványabb, és úgy vélik, hogy valószínűtlen a visszatérése a hatalomba, akárcsak az is, hogy túlélje a jövő évet.

Kemoterápia segítségével Fidel Castro még 18 hónapig élhet, anélkül létkilátásai 3-8 hónapra csökkennek - mondják a névtelenül nyilatkozó források.

Castro születésnapjának augusztusról decemberre halasztott megünneplése nemzetközi érdeklődésre számíthat. A kubai vezető a tervek szerint részt kíván venni a december 2-ára tervezett nyilvános eseményen.

Címlapról ajánljuk
Megkezdődtek a nyolcaddöntők a foci-vb-n: Marokkó jutott először a legjobb 8 közé

Megkezdődtek a nyolcaddöntők a foci-vb-n: Marokkó jutott először a legjobb 8 közé

Marokkó 3-0-ra legyőzte Kanadát, és ezzel a negyeddöntőbe jutott a labdarúgó-világbajnokságon. A Paraguay–Franciaország meccs győztese vár rajuk a nyolc között. Kanada az első kieső a három rendező ország közül, az Egyesült Államok és Mexikó még versenyben van.

Várhatóan még nyáron új államfőt választ az Országgyűlés: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter miniszterelnök videón és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit. Kevesebb sarkalatos törvény lesz, az országgyűlési képviselők mandátumát három ciklusra (12 évre) korlátozzák. A mai képviselők mandátumát ez nem érinti, de a következő választásoktól alkalmazandó lesz. Mennek a vármegyék és a főispánok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Szombaton sincs megállás a belpolitikában: az egyetemi kuratóriumi pályázatok kiírása mellett továbbra is az uniós források és a költségvetés helyzete áll a fókuszban. Emellett napvilágot látott a kormány átfogó energiatörvény-tervezete, amely a dinamikus tarifák bevezetésével és komoly bürokráciacsökkentéssel reformálná meg a hazai árampiacot. Ezzel párhuzamosan az energiahatékonysági szabályok is szigorodnak, így az állami szervek az uniós értékhatár felett már csak közel nulla energiaigényű épületeket vásárolhatnak vagy bérelhetnek. A nap egyik legfontosabb politikai fejleményeként Magyar Péter fog beszélni arról, hogy a kormány benyújtja az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek részleteit délután 16 órakor ismerteti egy rendkívüli bejelentésben. Szombati híreink a kormányzati munkáról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×