Infostart.hu
eur:
363.85
usd:
315.03
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

A dalai láma is felszólalt a kiszabott halálos ítélet ellen

A dalai láma - a tibetiek száműzött vallási vezetője - azt szeretné, ha megkímélnék a kötél általi halálra ítélt Szaddám Huszein volt iraki elnök életét.

A Japánban tartózkodó láma egy nyilatkozatában azt a véleményét hangoztatta, hogy ebben az esetben a halálbüntetés nem preventív funkciót töltene be, hanem a bosszú eszköze lenne.

A Nobel-békedíjas vezető szerint bármennyire is borzasztóak egy ember tettei, mindenkiben megvan a megjavulás, a megváltozás képessége.

"Remélem, hogy Szaddám Huszein és a többiek esetében ezt tiszteletben tartják majd, és megkímélik az emberi életet" - mondta a dalai láma Tokióban.

A volt iraki elnököt november 5-én kötél általi halálra ítélte egy különleges bíróság.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×