Infostart.hu
eur:
387.09
usd:
331.37
bux:
116311.04
2026. január 12. hétfő Ernő

Csehországban a szakértői kormány sem elképzelhetetlen

Új kormány felállításával, nem pedig előre hozott választással szeretné megoldani a júniusi választás után kialakult csehországi belpolitikai patthelyzetet a Cseh Szociáldemokrata Párt. Jirí Paroubek pártelnök a kormányválság négyféle megoldási lehetőségét terjesztette Václav Klaus államfő elé.

Jiri Paroubek szociáldemokrata pártelnök szerint megoldást jelenthet a kormányválságra egy szociáldemokrata-polgári demokrata nagykoalíció, egy szociáldemokrata-zöld-kereszténydemokrata koalíció, kisebbségi szociáldemokrata kormány vagy szakértői kormány alakítása.

A cseh államfő azt mondta: megoldás csak azután születhet, hogy az összes párt vezetőjével egyeztetett a kérdésről. Václav Klaus már egyeztetett a júniusi választáson győztes Polgári Demokratikus Párt vezetőivel, akik egyértelműen a jövő évi előre hozott választás megtartását támogatják.

A belpolitikai patthelyzet azután alakult ki Csehországban, hogy a nyár eleji választás után a 200 tagú képviselőházban a jobboldal és a baloldal is egyaránt 100-100 mandátumot szerzett.

Címlapról ajánljuk
Brutális terhelés alatt most a hazai kórházak, de be tudunk segíteni
körkép

Brutális terhelés alatt most a hazai kórházak, de be tudunk segíteni

A legtöbb fővárosi kórházban megnövekedett esetszámot látnak el a télies időjárás okozta balesetek és kihűlések miatt, a fontosabb intézményekben jelentősen bővítették a kapacitásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×