Infostart.hu
eur:
363.16
usd:
307.7
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor

Hága sürgeti a háborús bűnökkel gyanúsítottak letartóztatását

A hágai Nemzetközi Törvényszék főügyésze szerint Slobodan Milosevic halálával még sürgetőbbé vált, hogy elfogják és bíróság elé állítsák a még szökésben lévő boszniai szerb vádlottakat.

Carla Del Ponte úgy fogalmazott: az eddigi ítéletek egyértelműen igazolták a Nemzetközi Törvényszék ügyészségének álláspontját, így a szombaton elhunyt volt jugoszláv elnököt az eddigi talán legsúlyosabb büntetéssel sújthatták volna Hágában, ha perében ítélet születik.

A főügyész azt mondta: a Milosevic halála sok áldozatot megfosztott az igazságszolgáltatás lehetőségétől.

Slobodan Milosevicre szombaton cellájában találtak rá, a halál okának megállapítására a törvényszék boncolást és toxikológiai vizsgálatot rendelt el.

A volt elnök bátyja és több vezető szerb politkus is a törvényszéket tette felelőssé a haláleset miatt.

A 64 éves politikus gyakori fejfájással, krónikus szívpanaszokkal és magas vérnyomással küszködött.

Slobodan Milosevicet 2001. április 1-jén tartóztatták le Belgrádban háborús bűnök és népirtás vádjával. 2001. júniusában vitték Hágába, ahol 2002. február 12-én kezdődött meg a pere. Azóta egészségi állapota miatt többször megszakították a bírósági eljárást.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×