Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
306.6
bux:
136386.25
2026. április 20. hétfő Tivadar

Szupermarketnél robbantottak Isztambulban

Isztambulban legalább 12 ember megsebesült, amikor pokolgép robbant egy szupermarketnél. Négy napon belül ez a második robbantás a török nagyvárosban.

A merénylet a város európai oldalán, közel a repülőtérhez történt.

Február 9-én egy internetkávézóban követtek el robbantásos merényletet; a támadásban egy ember meghalt, 16 megsebesült.

Egy ismeretlen telefonon szerint a pokolgépet a Kurdisztán Szabad Sólymai nevű szervezet helyezte el.

A szeparatista csoport mögött a hatóságok a terroristának minősített Kurdisztáni Munkáspártot sejtik.

Címlapról ajánljuk
Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

A közel-keleti háború okozta energiaválság Németországot is sújtja. Friedrich Merz kancellár azon a véleményen van, hogy a helyzet stabil. A jövő azonban kiszámíthatatlan, ezért összehívja a Nemzetbiztonsági Tanácsot.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését, határidőt szabott a közjogi méltóságoknak

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×