Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Pexels

Álvásárlók "véleményével" fényezte magát a cég, de lebukott

Kamu arcképekkel és valótlan vásárlói véleményekkel tévesztette meg a webáruház a fogyasztókat, de a Pest Vármegyei Főügyészség résen volt.

Egy webáruház üzemeltetője az általa forgalmazott termékről valótlan pozitív vásárlói visszajelzéseket tett közzé, amihez az internetről letöltött fényképeket használt. Emellett a kínált termékről szóló tájékoztatás is megtévesztő volt.

A termék fő alapanyaga algákból állt, amelyről azt állította, hogy a kapszula alkalmas betegségek gyógyítására.

A Pest Vármegyei Főügyészség fellépett a fogyasztók védelme érdekében - olvasható az ügyészségi közleményben.

Az internetes vásárlás számos előnye mellett alkalmas terepe a fogyasztók megtévesztésének, hiszen a jellemzően gyors, impulzív döntéshozatal miatt kevésbé vagyunk megfontoltak, kevesebb időt szánunk arra, hogy kellő figyelemmel, biztonságos helyről vásároljunk.

Épp ezért szívesebben rendelünk akkor, ha az adott webáruházról már olvastunk pozitív vásárlói tapasztalatokat, vagy dicsérő véleményeket. A vásárlói értékelések megbízhatósága ezért különösen fontos a fogyasztói döntéshozatal szempontjából - írja a Pest Vármegyei Főügyészség.

Az ügyészség a fogyasztók védelme érdekében folytatott tevékenysége során, e területen is tapasztalt hiányosságokat, sőt tisztességtelen visszaéléseket is.

Az ügyészség által ellenőrzött webáruház a honlapján vásárlói véleményeket jelentetett meg. A vásárlók ezekben arról számoltak be, hogy a termék bizonyos ideig történő szedését követően betegségük javult, vagy tünetmentessé váltak. Viszont a véleményeknél feltüntetett fotók közül volt, amelyik igazából egy külföldi újságíró képe volt, és volt olyan is, amelyik az interneten több mint 100 oldalon szerepelt, különböző külföldi nevekkel.

A vonatkozó jogszabályok szerint fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősül a termékek népszerűsítése érdekében valótlan fogyasztói értékelések vagy ajánlások közzététele.

A fentieken felül kiderült, hogy a honlapon a terméket olyan kijelentésekkel kínálták, hogy az alkalmas különböző betegségek gyógyítására, mint például szív- és érrendszeri betegségek, allergia, asztma, légúti-betegségek, szürkehályog és daganatos betegségek.

Az ilyen állítások jogszabályoknak való megfelelősége különösen fontos, mivel a beteg vagy a betegségektől tartó fogyasztók éppen egészségük veszélyeztetettsége, vagy annak az érzete miatt kiszolgáltatottabbak, könnyebben befolyásolhatók. A hatályos magyar és uniós jogszabályok szerint azonban étrendkiegészítők kapcsán sem betegséget megelőző, sem azt kezelő tulajdonságot kijelenteni vagy arra utalást tenni nem lehet - hívja fel a figyelmet a Pest Vármegyei Főügyészség.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×