Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Concept of wealth, personal savings and collecting money for retirement
Nyitókép: Bence Bezeredy/Getty Images

A héten sok magyarnál pénz áll a házhoz – 200 milliárd forintot fizet ki az állam

A héten három prémium állampapír sorozat is kamatot fizet.

A Portfolio becslése szerint több mint 200 milliárd forintot várhatnak a napokban a magyar megtakarítók a számlájukra. Az idei első negyedév igazi pénzesőt hoz a Prémium Magyar Állampapírban megtakarítóknak. Márciusban csaknem 250 milliárd forint esedékes, amiből mintegy 200 milliárd forint kifizetése a héten várható.

A következő sorozatok fizetnek most hozamot:

  • az 1,5 százalékpontos kamatprémiumot adó 2030/J
  • az 1,5 százlékpont kamatprémiumú 2029/J
  • az 1,5 százalékpont kamatprémiumú 2027/I

A legtöbb pénz, mintegy 95 milliárd a 2029/J-ből várható, mivel ebben február közepén közel 600 milliárd forintnyi állomány volt.

Az év további részében már kisebb kamatfizetések jönnek a prémium állampapírnál, de a PMÁP-on felül az államnak számos más lakossági papír esetében is teljesítenie kell kifizetéseket, júniusban például lejárnak az első, 2019 júniusában indult MÁP Pluszok, és mindez gyakorlatilag egész évben 100 milliárd feletti kifizetést jelent a lakosságnak havi szinten.

Azoknak, akiknek a kincstárnál van értékpapírszámlájuk és oda kapják a következő napokban, hetekben a kamatokat, érdemes előre rendelkezniük a kamatkifizetés módjáról. Itt két lehetőség közül lehet választani a pénzkiegyenlítésnél:

  • újrabefektetés
  • rendelkezés esedékességfizetés módjáról: pénszámlára vagy banki átutalásra.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kritikus hét jön a gazdaságban: ezek dönthetnek minden befektetés sorsáról!

Kritikus hét jön a gazdaságban: ezek dönthetnek minden befektetés sorsáról!

A mögöttünk hagyott hét geopolitikai feszültségekkel indult Venezuelától Grönlandig, miközben a piacok végül új csúcsokra kapaszkodtak. A figyelem most már egyre inkább arra terelődik, hogy a következő napok kulcsfontosságú inflációs, növekedési és munkaerőpiaci adatai mit üzennek az amerikai jegybanki kamatpályáról. Ezek a számok dönthetik el, hogy a jelenlegi nyugodt rali folytatódik-e, vagy újra felértékelődnek a kockázatok a részvény-, deviza- és kötvénypiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×