Infostart.hu
eur:
365.03
usd:
309.77
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Nyitókép: Pexels.com

Sokan elvesztik a munkájukat a jégkrémgyártó átszervezése miatt

Az elbocsátások a dolgozók majdnem 6 százalékát érintik. Az Unilever Magyarországon is jelentős foglalkoztatónak számít.

Az Unilever bejelentette, hogy külön cégbe szervezi át a Ben & Jerry's-t és a Magnumot is magában foglaló jégkrémgyártó tevékenységét − írja az economx.hu.

A szerkezetátalakítás 7 500 munkahely megszűnésével jár együtt, ami a vállalat dolgozóinak mintegy 5,9 százalékát jelenti.

A vállalat tervei szerint összesen nagyjából 800 millió euró költségmegtakarítást eredményezhet a leépítés, amely elsősorban irodai munkavállalókat fog érinteni. Az átszervezés várhatóan 2025 végére fejeződik majd be, a teljes költsége pedig a következő három évben a csoport forgalmának mintegy 1,2 százalékát teheti ki.

A Reuters közlése szerint bejelentés hatására a cég részvényei közel 6 százalékkal emelkedtek.Az Unilever Magyarországon nagyjából 1300 embert foglalkoztat két gyáregységében, a veszprémi gyárban a tengerentúlra is gyártanak Magnum jégkrémeket.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×