eur:
411.36
usd:
395.17
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Bige László, a Bige Holding Csoport tulajdonosa Nyíregyházán 2014. december 23-án.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Fordulat a Nitrogénműveknél: "nem megyünk feltett kézzel a vágóhídra"

Bige László kedd este bejelentést tett: nem bocsát el 1000 embert és nem szünteti meg "véglegesen" a termelést a magyar agrárium kulcsvállalata.

Mint az Infostart megírta, 93 év után megszünteti a műtrágyagyártást a Nitrogénművek.

Magyarország legrégebb óta működő vegyipari vállalata a múlt hétfőn állt le, a tervek szerint heteken belül viszont újraindították volna a termelést, ám Bige László vállalatvezető az Agrárszektor című lapban azt közölte, végleg befejezik az "elviselhetetlen mértékű különadók" miatt.

"Ez kizárólag arról szól, hogy rendelet útján elvegyék a pénzünket, és bizonyos körök hozzájussanak a Nitrogénművekhez, amit már régóta szeretnének" - mondta a nagyvállalkozó már az RTL-nek nyilatkozva.

Délután azonban fordulat történt, "átértékelték a helyzetet".

"Meggondoltuk, és nem fogjuk a termelést véglegesen megszüntetni, hanem küzdeni fogunk érte" - szólt az újabb nyilatkozat.

A tulajdonos fenntartja állítását, mely szerint a tonnánként 20 ezer forintot jelentő különadó mértékét nem lehet kigazdálkodni, de nem is akarják, jogszerűtlennek tartják, mondván, "uniós elvet sért".

"Nem megyünk feltett kézzel a vágóhídra, nem hagyjuk magukat. Az összes európai műtrágyagyárnak van ingyenes szén-dioxid-kvótakiosztása, miközben mi 20 ezer forintos tonnánkénti hátrányba kerültünk minden európai versenytárssal szemben."

A cég reggel még mintegy 1000 ember elbocsátását is kilátásba helyezte, de erre sem fog sor kerülni.

Az RTL összefoglalója szerint Bige László és cégei ellen korábban több rendőrségi eljárás is folyamatban volt, a vállalkozó egy ideig házi őrizetben is volt, és rendre azt állította, kormányzati körök akarják rátenni a kezüket agrárérdekeltségeire.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×