Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
Nyitókép: Pixabay

Magyarország szembe megy az európai autós trenddel

Szeptemberben immár tizennegyedik hónapja emelkedett a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban - az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára pénteken felkerült adatok szerint.

Szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest 9,2 százalékkal, 861 062-re nőtt a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma, miután augusztusban 21 százalék volt az éves növekedés.

Az idei első kilenc hónapban 7 millió 941 ezer új személygépkocsit helyeztek forgalomba, ami 16,9 százalékos növekedés a tavalyi azonos időszakkal összevetve. A négy legnagyobb uniós autópiac közül Olaszországban volt a legjelentősebb a növekedés, 20,5 százalékos az első kilenc hónapban, majd Spanyolország következett 18,5 százalékkal, Franciaország 15,9 százalékkal és Németország 14,5 százalékkal.

Szeptemberben a csak akkumulátorról üzemelő elektromos autókból (BEV) 127 149-et helyeztek forgalomba, 14,3 százalékkal többet a tavaly szeptemberinél, ezzel a piaci részarányuk 14,8 százalék volt.

A forgalomba helyezett hibrid-elektromos autók (HEV) száma 30,5 százalékkal, 235 348-ra bővült éves összevetésben, a piaci részarányuk 27,3 százalék volt. A hálózatról is tölthető, "plug-in" hibrid (PHEV) autók eladása 0,4 százalékkal, 70 578-ra nőtt, piaci részesedésük 8,2 százalék volt.

Szeptemberben a forgalomba helyezett új benzines autók száma éves szinten 5,5 százalékkal, 293 884-re nőtt, miközben a piaci részesedésük 34,1 százalékra esett az egy évvel korábbi 35,3 százalékról. A dízeles autók száma 12,5 százalékkal, 109 680-ra csökkent, piaci részesedésük a tavaly szeptemberi 15,9 százalékról, 12,7 százalékra zsugorodott.

Az ACEA adatai szerint

Magyarországon az idei első kilenc hónapban 83 009 új autót helyeztek forgalomba, 3,2 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbi 85 766-nál.

Ezen belül 22,2 százalékkal több, 4199 BEV-autót, 19,3 százalékkal több, 4261 PHEV-autót, 6,7 százalékkal több, 33 302 HEV-autó, 14,2 százalékkal kevesebb, 30 675 benzines, és 8,9 százalékkal kevesebb, 10 108 dízeles autót helyeztek forgalomba.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Az Európai Unió országaiban átlagosan a GDP 7 százalékát fordítják egészségügyre, a magyar szám 4,7, ezért is örvendetes, hogy évről évre 500 milliárd forinttal többet fordítana egészségügyre a Tisza-kormány – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorban Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ programigazgatója.

Már az osztrákok is menekülnek a tűz elől

Tűz ütött ki pénteken egy kelet-ausztriai erdőségben, a közeli településről mintegy százötven embert kimenekítettek, mintegy 100 méternyire a lángoktól - jelentette az ORF.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Tisza-kormány: sorra jelentik be a személycseréket fontos pozíciókban, új támogatási programok indulnak

Tisza-kormány: sorra jelentik be a személycseréket fontos pozíciókban, új támogatási programok indulnak

Személycseréket hajtott végre a Tisza-kormány fontos turisztikai, postai honvédelmi és közmédiához kötődő posztokon, többnyire az előző rendszerhez köthető személyeket távolítottak el befolyásos pozíciókból. Vitézy Dávid új lakhatási programot jelentett be, főleg a fiatal diákok támogatását célozva. Pakson közben folyik a válságkezelés, a mai nap találkozott volna Magyar Péter az ellenzéki pártok vezetőivel, de visszautasították a meghívást. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel szombaton.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×