Infostart.hu
eur:
362.52
usd:
314.81
bux:
148322.78
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Varga Mihály pénzügyminiszter beszédet mond a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évnyitóján a debreceni Kölcsey Központban 2022. február 4-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Varga Mihály bejelentette - 300 milliárd forintot kap Magyarország

Az uniós pénzügyminiszterek tanácsán úgy határoztak, Magyarország 700 millió eurónyi forrásból erősítheti energiabiztonságát.

Az uniós pénzügyminiszterek tanácsán döntöttünk arról, hogy Magyarország közel 300 milliárd forintot kaphat a fosszilis energiafelhasználás csökkentésére – közölte Facebook-oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter. Hozzátette, a több mint 700 millió eurónyi forrás az ország energiabiztonságát erősítheti a következő években.

Korábban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ugyancsak a közösségi oldalán jelentette be, hogy hetek óta kőkemény vitákat vív Brüsszelben annak érdekében, hogy Magyarország kivételeket kapjon azon szankciós intézkedések alól, amelyek károkat okoznának a magyar embereknek vagy veszélybe sodornák az ország energiaellátásának biztonságát. A tárcavezető jelezte, sikerrel járt, hiszen elérte, hogy az olajársapka-mechanizmus alól kivételt kapjon a csővezetékes szállítási mód, így Magyarország kőolajellátásának biztonságát már nem veszélyeztetik az intézkedések.

A magyar kormány képviselői elérték azt is, hogy a nukleáris energiához kapcsolódó tevékenységek mentességet kapjanak, így nemcsak a már meglévő atomerőművek működéséhez, hanem a kifejezetten új reaktorok építéséhez szükséges szolgáltatások és termékek is a kivételek közé lettek sorolva Brüsszelben.

Címlapról ajánljuk
Rossz hír érkezett: meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Rossz hír érkezett: meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos az eredetileg augusztus 4-én éjfélig érvényben lévő harmadfokú hőségriasztás időtartamát augusztus 7-ig, péntek 24 óráig meghosszabbította az ország teljes területén.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Egyetlen húzással gyökeresen megváltozott minden: lángba borulhat a teljes régió

Egyetlen húzással gyökeresen megváltozott minden: lángba borulhat a teljes régió

Július 29-én olyasmi történt a Közel-Keleten, amire korábban még nem volt példa: Irán megtámadott egy egyiptomi kikötőt. Az eset – egyelőre – egyszeri figyelmeztetésnek tűnik, ugyanakkor rávilágított arra, hogy lényegében Teherán semmibe veszi a térségi „vörös vonalakat” és hajlandó kiterjeszteni a konfliktust. A dróncsapás után a kedélyek megnyugodni látszanak, ám ettől kezdve már senki nem érezheti magát biztonságban. Amennyiben a tárgyalások ismételten zátonyra futnak, akkor könnyen meglehet, hogy az iszlamista rezsim a harmadik energiafolyosó lezárásával is megpróbálkozik, ami drasztikus következményekkel járhat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×