Infostart.hu
eur:
388.61
usd:
335.02
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Forrás: Pixabay.com

A horvát államnak nem tetszik a Mol árajánlata

Zágráb mindenképp vissza akarja vásárolni az INA részvényeit a magyar olajtársaságtól.

Az INA-részvények visszavásárlásának ügyében csak akkor születhet egyezség, ha a javasolt árban közelednek egymáshoz a felek - írja a Világgazdaság, Tomislav Coric horvát gazdasági minisztert idézve.

Coric megfogalmazása szerint pár hónapon belül eldől, hogy a horvát állam visszavásárolja-e a nemzeti olajtársaságban meglévő tulajdonrészét a Moltól.

Az Erste Befektetési Zrt. értékelésében arra következtet, hogy a horvát ajánlat nagyon messze lehet a Mol által elvárttól, így nem valószínű, hogy rövid távon megállapodás születik. A bankház szerint a Mol 1,5-2 milliárd dolláros vételi ajánlatot várhat el az irányítói jogokat is tartalmazó, 49,2 százalékos INA-pakettért - írja a gazdasági napilap.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×