Infostart.hu
eur:
379.75
usd:
324.7
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: pixabay

Hitelfelvétel: éhesebb lett a magyar

Minden jelentősebb lakossági hitelkonstrukciónál emelkedett az új szerződések összege júliusban az előző hónaphoz képest - írta a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva.

Az új lakáscélú és fogyasztásihitel-szerződések összege elérte a 180,5 milliárd forintot, ami 15,1 százalékkal magasabb az egy hónappal korábbinál. A új lakáshitelek összege 67,6-ről 79,6 milliárd forintra, a személyi kölcsönöké 23,9-ről 27,9 milliárdra, a babaváró hiteleké pedig 49,1-ről 55,3 milliárd forintra nőtt egy hónap alatt - közölte a lap.

Az év első hét hónapjában 1227 milliárd forintnyi új lakás- és fogyasztásihitel-szerződés született, 11,2 százalékkal több, mint 2019 azonos időszakában. Lakáshitelekre 524,2 milliárd forintnyi új szerződést kötöttek, ami majdnem 2 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A fogyasztási hiteleknél viszont 23,5 százalékkal, 703 milliárd forintra ugrott éves összevetésben a szerződéses összeg, amiben meghatározó szerepe volt a 2019 júliusa óta elérhető babaváró kölcsönnek, amelyre több mint 370 milliárd forint összegben született szerződés.

A háztartások július végi hitelállománya 7671,5 milliárd forint volt, 17,7 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

A lakáshitelek állománya 8,4 százalékkal, 3821,9 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. A babaváró hitelek állománya július végére 824 milliárd forintot ért el, ezzel a részesedése csaknem 11 százalékos a lakossági hitelportfólióban.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×