Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Újabb nagy beruházásra készül a Mercedes

Lengyelországban létesít akkumulátorgyárat a cég, amely a német határtól mintegy 100  kilométerre fekvő Jaworban épülő motorgyára mellett építi fel az üzemet.

A beruházást Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök jelentette be. "Nagy örömünkre szolgál, hogy egy beruházó partnerünk ismét kifejezte irántunk táplált bizalmát, mégpedig ugyanott, ahol már évekkel ezelőtt is" - mondta a kormányfő.

A 200 millió eurós beruházással épülő akkumulátorgyártó-üzem háromszáz munkahelyet teremt a Mercedes-Benz Cars igazgatótanácsának tagja, Markus Schäfer bejelentése szerint.

"Teljes termékportfoliónkat elektromosítjuk 2022-ig"

- tette hozzá Markus Schäfer. Minden egyes modellkategóriában számos elektromos változatot kínálnak majd az ügyfeleknek, ez összesen tíznél is több teljesen elektromos modellt jelent. Az autókhoz saját maguk fogják gyártani az akkumulátor egységeket. Az igazgatótanács tagja azt is bejelentette, hogy a fejlett technológiát képviselő motorok gyártása után további technológiai fejlesztésekre készülnek Lengyelországban.

A Daimler AG honlapján megjelent közlemény szerint az akkumulátorgyár a Mercedes német határtól mintegy 100 kilométerre fekvő Jaworban épülő motorgyára mellett épül fel. A motorgyár a Mercedes-Benz Cars első lengyelországi beruházása. Az üzem az idén kezdi meg a termelést, ezer dolgozóval négyhengeres benzinmotorokat állít majd elő a Mercedes hibrid és hagyományos hajtású modelljeihez.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×