Infostart.hu
eur:
381.95
usd:
327.87
bux:
109037.02
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay.com

Jelentősen nőtt az üzemanyagfogyasztás tavaly

Összesen 7,4 százalékkal több üzemanyag fogyott a magyarországi benzinkutakon 2018-ban, mint a megelőző évben.

Benzinből összesen 5 százalékkal értékesítettek többet tavaly Magyarországon, mint 2017-ben – írja a Portfolio a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) közleményére hivatkozva. A 95-ös benzin forgalma 4,5 százalékkal 1 324 339 972 literre bővült, míg a 98-asból 12,4 százalékkal több, 93 804 756 liter fogyott.

A gázolaj-értékesítések pedig összesen 8,9 százalékkal 2 306 010 598 literre emelkedtek tavaly. A sima dízelből 9,6 százalékkal többet, 2 107 304 329 litert tankoltak itthon, a prémium dízel fogyasztása 2,1 százalékkal 198 706 269 literre bővült.

2017-ben összesen 3,3 százalékkal nőtt a hazai üzemanyag-forgalom, benzinből 3,2, gázolajból pedig 3,4 százalékkal fogyott több, mint egy évvel korábban.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×