Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota

Készülnek a mobilcégek is a tűzijátékra

Az egymást tömegben keresők hívásai és az adatforgalom megugrása miatt erősíti meg hálózatát augusztus 20-án az egyik magyarországi mobilszolgáltató.

A Vodafone pénteken közölte, hogy a közelgő nemzeti ünnep miatt a gondtalan szolgáltatás biztosítása érdekében kapacitásbővítéssel készül. Mint írták: a statisztikák azt mutatják, hogy az augusztusban tapasztalható átlagos forgalomhoz képest augusztus 20-án körülbelül másfélszeresére nőtt a beszéd- és az adatforgalom is.

Budapesten a Vodafone szerint az augusztus 20-i tűzijáték területén az ebben a hónapban tapasztalható átlaghoz képest körülbelül

  • 60 százalékkal többet telefonálnak a cég ügyfelei,
  • a mobil adatforgalom pedig közel 55 százalékkal magasabb az ünnepen.

Mindezt azzal magyarázza a vállalat, hogy az egymástól a tömegben elkeveredett és egymást megtalálni próbáló barátok, családtagok hívásai sok hang alapú, míg az azonnali fotós és videós megosztások a tűzijátékról rengeteg adat alapú forgalmat generál.

A társaság így a rádiós sávszélességét és a 3G-s hardverkapacitását is bővítette az ünnep idejére.

Az InfoRádió a fokozott igénybevételről megkérdezte a többi magyarországi mobilszolgáltatót is. A Telekom PR irodájának vezetője közölte: a budapesti hálózat kialakítása miatt augusztus 20-án nincs szükség különleges intézkedésekre. Kutas István hozzátette: a cég hálózatán a forgalom az államalapítás ünnepén inkább eloszlik, nem úgy, mint egy-egy demonstráción vagy más rendezvényen.

A Telenornál arról tájékoztattak, hogy a Vodafone-hoz hasonlóan a nemzeti ünnepre is fokozottan felkészítik a hálózatokat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Tavaly 27 országban több mint hatvan vulkán tört ki, ami átlagosnak mondható szám, ugyanakkor több váratlan természeti jelenség is történt – mondta az InfoRádióban a HUN-REN ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője. A geológus szerint idén is várhatók nagy kitörések, a következő hónapokban pedig érdemes lesz odafigyelni Indonéziára, ahol egyes alvó tűzhányók felébredése akár nagyon komoly gondokat is okozhat.

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×