Infostart.hu
eur:
360.69
usd:
312.65
bux:
0
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Erősödött a forint

Erősödött szerdán a forint a bankközi devizakereskedelemben: az eurót délután 290,30 forinton jegyezték a délelőtti 291,48 és az előző esti 291,63 forintos jegyzés után.

Kedden napközben 291-ről 293-ig gyengült a forint az euróval szemben, estére azonban 291,50 körüli szintre tért vissza a jegyzés.

A dollár árfolyama 222,39 forint volt szerdán délután a kedd esti 222,94 forint után. A svájci frank 240,10 forinton állt 241,26 forint után. A japán jen jegyzése pedig 2,5384 forint volt a kedd esti 2,5586 forinttal szemben.

Az euró árfolyama gyakorlatilag nem változott, szerdán délután 1,3054 dolláron jegyezték a kedd esti 1,3076 dollár után.

A térségbeli devizák árfolyama csak csekély mértékben változott szerdán.

A lengyel jegybank piaci várakozásoknak megfelelő 25 bázispontos kamatcsökkentése alig befolyásolta a zloty árfolyamát, a zloty 0,02 százalékkal 4,1082-es euró jegyzésre erősödött délutánra.

A cseh korona 0,01 százalékkal 25,5330-as euró jegyzésre erősödött, a román lej pedig 0,08 százalékkal 4,4088-as euró jegyzésre gyengült szerdán.

Címlapról ajánljuk
Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Csökkent az Egyesült Államok szövetségesi tekintélye a térségben az iráni helyzet kezelése miatt – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki szerint úgy tűnik, az iráni rezsim túléli a háborút, bármeddig képes elviselni a bombázást, ráadásul fiatalabb, még radikálisabb vezetők léptek elő, miközben Amerika a félidős választások miatt kezd lépéskényszerbe kerülni, szárazföldi offenzívának pedig nyoma sincs.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Egész Európa szenved: hőkupola ellen energiakupola?

Egész Európa szenved: hőkupola ellen energiakupola?

Az egyre gyakoribb európai hőhullámok már nemcsak egészségügyi és klímaadaptációs kihívást jelentenek, hanem az energiarendszerek működését is próbára teszik. A hűtési igény megugrása, a megújuló termelés ingadozása és a hálózati korlátok egyszerre növelik az ellátásbiztonsági kockázatokat. A válasz nem pusztán több kapacitás, hanem rugalmasabb, digitálisabb és decentralizáltabb villamosenergia-rendszer, amelyben az energiahatékonyság, a tárolás és az elektrifikáció kulcsszerepet kap. Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatójának írása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×