Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Erősödött a forint

Erősödött a forint árfolyama pénteken 18 óra körül az euróval és a svájci frankkal szemben délutánhoz és reggelhez képest egyaránt a devizapiacon.

Az euró 263,96 forint volt a reggeli 265,70 forint után. Az euró pénteken 16 óra körül 264,66 forinton állt.

Csütörtök este 265,84 forintot ért az euró, ehhez képest péntek kora estére 0,75 százalékkal erősödött a forint. A magyar valuta 5,07 százalékkal drágult a múlt év vége óta az euróval szemben.

A svájci frank jegyzése pénteken reggel 217,83 forinton, délután négy óra körül 215,88 forinton, röviddel 18 óra után 214,61 forinton állt.

A dollár 182,03 forintra csökkent a csütörtök esti 183,32 forintról (-0,74 százalék). A dollár az idén eddig 11,86 százalékkal gyengült a forinthoz viszonyítva.

Az euró 18 óra körül 0,87 százalékkal 3,9397 zlotyra süllyedt, és 0,41 százalékkal 24,206 cseh koronára csökkent csütörtök estéhez képest.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről
Cikkünk frissül

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

Miskolcon a digitális polgári körök gyűlésének vendége volt Orbán Viktor. Az esemény leginkább kérdezz-felelek formában zajlott, a megjelentek kérdezhettek a pártelnök-miniszterelnöktől. A Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, és ha eldöntötték, akkor áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér. Kijelentette, a Benes-dekrétumok ügyét rendbe kell tenni, a joghátrányt szenvedők segítséget fognak kapni. Jelezte, a Kassa-Miskolc gyorsvasút beleilleszkedne a kormány nemzetstratégiájába. Orbán Viktor felsorolta nagy terveit is, megnevezte közülük a legnagyobbat.

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×