Infostart.hu
eur:
377.3
usd:
318.36
bux:
125331.69
2026. február 16. hétfő Julianna, Lilla

Megúszhatjuk a jövő heti benzináremelést

Az árak szinten tartását, legfeljebb egy-két forintos üzemanyagár-emelkedést vár a jövő héten a holtankoljak.hu ügyvezetője.

Erdősi Csaba az InfoRádióban emlékeztetett arra, hogy az üzemanyagok árszintje nem mindig követi az olaj világpiaci árának alakulását, és noha a héten a nyersolaj és a feldolgozott termékek is újabb és újabb árcsúcsot döntöttek, a dollár folyamatosan gyengült, a forint pedig erősödött.

Összességében ezek a piaci folyamatok egy néhány forintos üzemanyag-áremelkedést indokolnának, de a drágulási folyamat egyre inkább abszurd történet, az olajtársaságok képviselői például az amerikai szenátusban bibliára tett kézzel beszéltek arról, hogy nem ők idézik elő az áremelkedést, az egy természetes piaci folyamat - jelentette ki a szakember.

A holtankoljak.hu ügyvezetője hozzátette: mivel a pszichológia is szerepet játszik a döntésekben, így elképzelhető, hogy a hétfőn a jelenlegi árszint megtartása mellett döntenek.

Erdősi Csaba a lehetséges reakciókról azt mondta: nehéz azokat kiszámítani, mert az emberek már belefásultak a folyamatos drágulásba, másrészt azonban a vállalkozók - elsősorban a fuvarozók - az utóbbi hetekben már erőteljesen felléptek az áremelkedés ellen.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Japanológus: Margaret Thatchernél is keményebb kezű Vaslady a japán miniszterelnök
aréna

Japanológus: Margaret Thatchernél is keményebb kezű Vaslady a japán miniszterelnök

Számos újdonságot hozott a japán politikába a pártja történelmi győzelmét követően miniszterelnöki székbe került Takaicsi Szanae, aki a fiatalok és az idősek számára egyaránt szimpatikus álláspontjaival nyerhette meg magának Japánt – mondta az InfoRádióban Hidasi Judit japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája, aki beszélt arról is, miért említik Vasladyként a szigetország új vezetőjét.

Orbán Viktor és Marco Rubio is a magyar–amerikai kapcsolatok aranykoráról beszélt a közös sajtótájékoztatón

„Donald Trump támogatja Önt és a magyarokat, bármilyen helyzetben, nagyon szívesen segítséget nyújtunk, ha pénzügyekről is van szó. A novemberi látogatáson felfüggesztettük a szankciókat az orosz energia ügyeiben, mivel támogatjuk az Ön erőfeszítéseit. Az Egyesült Államok elismeri Orbán Viktor erőfeszítéseit a béke ügyében is” – mondta Marco Rubio amerikai külügyminiszter az Orbán Viktorral közös sajtótájékoztatóján a Karmelita kolostorban.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megvan, pontosan hol épülhetnek otthon startos lakások Szegeden; geotermikus energiát is használnának

Megvan, pontosan hol épülhetnek otthon startos lakások Szegeden; geotermikus energiát is használnának

A BPA Invest Kft. szegedi otthon startos ingatlanfejlesztésének előkészítése a tervezett ütemben, a szakhatóságokkal és az önkormányzattal szoros együttműködésben folytatódik - mondta el a Portfolio kérdésére az ingatlanfejlesztő. A fejlesztésért felelős gazdasági alpolgármesterrel folytatott egyeztetések után sikerült pontosan lehatárolni azt a 1,5-2 hektár közötti területet, ahol az Otthon Start Program keretében 2025 októberében vállalt, minimum 250 lakásos első ütem optimálisan elhelyezhető. A kiemelést kapott projektekről korábban itt írtunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×