Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
310.75
bux:
139758.51
2026. június 26. péntek János, Pál

PwC: a versenyképesség növelése nem célja a kormányzati adócsomagoknak

A három lehetséges adóváltoztatási koncepció közül a járulékcsökkentő központú javaslat az, amely leginkább kedvezne a vállalkozásoknak és fehérítené a gazdaságot - mondta el az InfoRádiónak Erdős Gabriella, a PricewaterhouseCoopers (PwC) cégtársa.

A Gyurcsány Ferenc kormányfő által hétfőn ismertetett három lehetséges adóváltoztatási koncepció három különböző célcsoportnak szól - közölte a PricewaterhouseCoopers (PwC) cégtársa.

Erdős Gabriella az InfoRádiónak kifejtette: az első javaslat szerint a munkáltatót nem terhelnék járulékterhek, mindent a munkavállalónak kellene viselnie, a második szerint a személyijövedelem-adó terhelés csökkenhet, míg a harmadik a járulékcsökkentésekkel a vállalkozásokat, leginkább a kisebb vállalkozásokat segítené.

Hosszú távon a harmadik verzióban van meg annak a lehetősége annak, hogy egy jelentős járulékcsökkentéssel az ország versenyképessége javuljon - hangsúlyozta.

Erdős Gabriella szerint nem hiba, hogy csak a mikro vállalkozásokat érintené kedvezően a tb-terhek jelentős mérséklését előrevetítő csomag, mert ennek élénkítő és fehérítő hatása lenne. Hozzátette: az is igaz, hogy mindig a nagyok adnak lökést a gazdaság élénkítésének.

A versenyképesség növelése nem célja az adócsomagnak, hanem a foglalkoztatottság növelését tűzte ki célul - emelte ki a PricewaterhouseCoopers (PwC) cégtársa.

Kifejtette: az intézkedések egyike sem elég ahhoz, hogy érzékelhető versenyképesség-javulást hozzon.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

A kormány továbbra is azt tervezi, hogy 27 százalékról 5-re csökkenti a zöldség és a gyümölcs általános forgalmi adóját – erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök az InfoRádió kérdésére válaszolva, erről a szakmának is megvan a véleménye.

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×