Infostart.hu
eur:
360.33
usd:
316.74
bux:
144408.81
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Százmilliárdos tőkeemelés Demjánéknál

Huszonöt százalékos befolyást szerzett a TriGránit Rt.-ben egy osztrák ingatlanbefektető cég, 400 millió euróért, vagyis több mint 109 milliárd forintért.

Nyúl Sándor a TriGránit operatív igazgatója az InfoRádióban elmondta: a tőkebevonásra azért volt szükség, hogy a társaság újabb beruházásokat indíthasson a régióban.

Közölte: a pénz lehetőséget nyújt arra, hogy a cég felgyorsítsa terjeszkedését abban a 12 országban, amelyben már ma is jelen van.

A friss pénzből vehető telkek öt év múlva, irodaházzal vagy bevásárlóközponttal, sokat érhetnek - tette hozzá az igazgató.

Elmondta, hogy a vállalat Magyarországon kívül kiemelt figyelmet fordít Lengyelországra, Romániára és Szlovákiára, de fontos piacnak tekinti Horvátországot, Bulgáriát, Ukrajnát és Oroszországot is.

Az új projektek között lehetnek lakóparkok, bevásárlóközpontok, multifunkcionális városközpontok, városrész-rehabilitációk - közölte Nyúl Sándor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

A 18 éves, 34-szeres felnőtt válogatott csatár a negyedik magyar születésű jégkorongozó, akit NHL-es csapat draftolt. Szongoth Domán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a Buffalo Sabres fejlesztő táborában nem is az edzések voltak az igazán fontosak, inkább azt figyelték meg a szakemberek, ki milyen emberi értékeket képvisel. Kovács Attila, a magyar szövetség sportigazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy többféle út vezet a csúcsra, és szerinte egy sikeres játékoskarrier a szakmai megbecsülésnél többel is járhat.

Megválasztotta az új alkotmánybírót az Országgyűlés

A képviselők 138 igen szavazattal 6 nem ellenében megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a választásban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×