Infostart.hu
eur:
354.85
usd:
305.05
bux:
135997.44
2026. június 3. szerda Klotild

Megvan a motorvonatok beszerzésének finanszírozója

A francia székhelyű Calyon, a CIB Bank Rt. és a Magyar Fejlesztési Bank Rt. által alkotott konzorcium nyerte a MÁV ZRt. által a 30 darab Stadler gyártmányú villamos motorvonat beszerzésének finanszírozására kiírt közbeszerzési eljárást.

A vasúttársaság közleménye szerint a 2005. november 3-án kiírt tenderen nyolcan jelezték részvételi szándékukat, ajánlatot azonban csak négy pályázó nyújtott be.

A több mint 144,5 millió euró összegű, 14 éves futamidejű hitelt a MÁV ZRt. negyedévente 46 egyenlő részletben fizeti vissza. Az első részlet törlesztése 33 hónap múlva esedékes.

A hitelszerződés aláírásának feltétele, hogy a motorvonatok szállítására és karbantartására vonatkozó szerződések hatályba lépjenek.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

A jövő háborúit sem csak gépekkel vívják majd, mindig szükség lesz emberi erőre a harctéren – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a biztonság- és védelempolitikai szakértő. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ugyanakkor az utóbbi időben a legígéretesebb fejlesztések a counter drónokat, vagyis a védelmi, drónelhárító rendszereket érintették.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×