Infostart.hu
eur:
384.8
usd:
330.42
bux:
107884.53
2025. december 9. kedd Natália

Rekordnövekedés a BMI-ben

Decemberben rekordmértékű, 3,3 százalékpontos emelkedéssel 58 pontra nőtt a szezonálisan kiigazított beszerzési menedzser index (BMI).

A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) szerint a decemberi index a 2005-ös év legnagyobb havi növekedését jelzi és a felmérés történetének legnagyobb decemberi indexszáma is egyben.

A 2005. év utolsó havi fellendülése nagyobb, mint az egy évvel korábbi 52,6-es, és 5,4 százalékponttal meghaladja az előző három év decemberi értékeinek 52,6 pontos átlagát.

Az index 50 feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülését, az 50 alatti érték recessziót jelez.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Törökországban: ez „komoly dolog”

Törökország biztosítja és garantálja az orosz energiahordozók útvonalát Magyarországra – mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Isztambulban. A magyar miniszterelnök arról is beszámolt, hogy a két ország a jövőben összehangolja a béketeremtési erőfeszítéseit.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.09. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×