Infostart.hu
eur:
384.18
usd:
328.53
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Thunderstorm over Budapest Parliament
Nyitókép: Photographer and videographer fr/Getty Images

105 éves fővárosi rekord dőlt meg Újpesten

Megdőlt a 105 éves fővárosi napi melegrekord csütörtökön: Újpesten 20,3 Celsius-fokot mértek - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján pénteken.

Azt írták: Magyarország időjárását hosszabb ideje egy hatalmas kiterjedésű anticiklon határozza meg, az ország fölött található rendkívül száraz levegő, valamint a csaknem zavartalan napsütés hatására csütörtökön is igen gyorsan emelkedett a hőmérséklet reggeltől.

Hozzátették: délután Újpesten a csúcshőmérséklet elérte a 20,3 Celsius-fokot, amellyel új fővárosi napi melegrekord született. Az erre a napra vonatkozó korábbi budapesti rekord 18,9 fok volt, amelyet 1920-ban regisztráltak Budapest Országút meteorológiai állomáson.

A HungaroMet a Facebook-oldalán a csütörtöki hőmérsékleti értékekkel kapcsolatban azt írta, Győr Likócs állomáson 22,3 fokot mértek délután, ez egy tizedfokkal marad el a szintén 1920-ban Kalocsán mért 22,4 fokos napi rekordtól.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×