Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nyitókép: Pixabay

Sokszor ez a hétköznapi tárgy okolható az otthoni wifi gondjaiért

Nem, most nem feltétlen a mikrohullámú sütőre, és nem is a játékkonzolra gondoltunk.

Ha időnként "elmegy" a wifi, nem érzékelhető a jel, leáll az online videó vagy csak a lakás egy részén kapcsolódnak az eszközök a routerhez, nem biztos, hogy a szolgáltatónál van a probléma.

Előfordulhat, hogy a lakás berendezésében kell keresni a megoldást, és az ott található tárgyak közül is a tükör lehet a ludas. Az Index cikke szerint a nagyobb méretű, öltözékünk és frizuránk ellenőrzéséhez használt tükrök okozhatnak gondot, mert a tükröződést biztosító fém-, vagy – régebbi tükrök esetében – ólom- és ezüstréteg bezavarhat a wifi jelének.

A fém ugyanis a legnehezebben áthatolható anyag, mivel elektromos áramvezető. Márpedig a rádióhullámok elektromágnesesek, ami azt jelenti, hogy a fém képes elnyelni őket. Így bármi, amiben fém van – például redőnyök, ajtók, bútorok vagy falak –, nagymértékben csökkenthetik vagy teljesen megölhetik a jelet. Az pedig logikus, hogy minél több fém van a router és a csatlakoztatott eszközök között, annál rosszabb lesz a kapcsolat. Emiatt fontos, hogy a router legalább egy-másfél méter távolságban legyen a nagyobb tükröktől, hiszen így ha nem is csodálhatjuk magunkat az eszköz közelében, legalább az internetkapcsolatunk kielégítő lesz.

Persze akadályozzák a wifi jelét a konyhában lévő gépek, például a mosogatógép, a hűtőszekrény és a sütő, nem is beszélve a mikrohullámú sütőről, amely amellett, hogy egy tömör fémdoboz, saját hullámokat is kibocsát.

Akadályozhat a tévé is, ugyanis a síkképernyős televíziókban megtalálható egy vékony fémlemez, amely lefedheti a wifi jelét a körülötte lévő eszközök elől.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×