Infostart.hu
eur:
379.28
usd:
319.11
bux:
130891.66
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Pixabay

Időjárási menü hétvégére: viharos szél, havazás, eső

A hétvége egyik napjára melegfront érkezik vegyes csapadékkal. A másik napon viszont ismét viharossá fokozódik a szél.

Éjjel átmenetileg csökken, majd hajnaltól nyugat felől fokozatosan újra megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, szombat délutánra mindenütt beborul az ég.

Akkor előbb a Dunántúlon és a főváros tágabb térségében várható eső, havas eső, a hegyekben havazás.

Estétől már a Dunától keletre is több helyen lehet vegyes halmazállapotú csapadék. Kelet, északkelet felé haladva növekszik a hó esélye.

Éjszaka lassanként csökken a szél sebessége.

Szombaton a délnyugatira forduló szelet kísérik élénk, néhol erős lökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -5, +1 fok között alakul, de a szélcsendes, fagyzugos tájakon ennél hidegebb is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 1 és 7 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×