Infostart.hu
eur:
379.68
usd:
321.64
bux:
133311.7
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
A tatai Esterházy-kastély 2018. március 29-én. Ezen a napon sajtótájékoztatót tartottak a kastély felújításáról.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Ezek a magyarországi kastélyok újulnak meg elsőként

Van, ahol már elkezdődött a munka, több helyen pedig a rekonstrukció előkészítése zajlik összesen több mint 66 milliárd forintból.

Kilenc helyszínen kezdődött meg a kivitelezés, és a közbeszerzési eljárások lezárulta után 14 további helyen indulnak meg a kivitelezési munkálatok a Nemzeti kastély- és nemzeti várprogram keretében – írja a Világgazdaság az épületek fejlesztésével kapcsolatos teendőket közfeladatként ellátó NÖF Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. információi alapján.

A műemlékmentő program 20 kastély és 19 vár megújulását és új funkciókkal történő bővítését célozza. A kastélyprogramra 37,5 milliárd forint európai uniós és hazai támogatás áll rendelkezésre, a várprogramban szereplő műemlékekre összesen 25,8 milliárd forintot terveznek költeni.

A programban szereplő várak és kastélyok nemcsak régi szépségüket nyerik vissza, hanem új attrakciókkal és szolgáltatásokkal is gazdagodnak - írja a lap.

A munkálatok már folyamatban vannak:

  • az oroszlány–majkpusztai Esterházy-kastély és a kamalduli remeteség,
  • a füzérradványi Káro­lyi-kastély,
  • a bajnai Sándor–Metternich-kastély,
  • a tatai Esterházy-kastély,
  • a dégi Festetics-kastély,
  • a nádasdladányi Nádasdy-kastély,
  • a sümegi Püspöki Palota,
  • a szabad­kígyósi Wenckheim-kastély,
  • a mosonmagyaróvári vár területén.

A felújítási projekt előkészítése zajlik:

  • a gyulai vár és a Szigeterőd,
  • Gödöllőn a királyi kastély,
  • Visegrádon a Fellegvár, az Alsóvár és a Salamon-torony, a királyi palota,
  • valamint Esztergomban a vár esetében.
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Szergej Lavrov ijesztő kijelentést tett a béke esélyeiről

Ha a kijevi vezetés delegációja az ukrajnai rendezésről Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokra a bejelentett biztonsági garanciákkal érkezett, akkor ez újfent megerősíti azt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek valójában nem kell a béke – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Amíg idehaza nagyon erős pozitív hangulat uralkodott szerdán és a BUX mellett három blue chip is új történelmi csúcsra emelkedett, addig Amerikában tovább folytatódott a technológiai részvények esése. Ezúttal az AMD teljesített kifejezetten gyengén, miután a vállalat által vártnál óvatosabb előrejelzések hatására 17 százalékot zuhant az árfolyam. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×