Infostart.hu
eur:
385.86
usd:
328.12
bux:
111031.79
2025. december 30. kedd Dávid
Nyílik a hóvirág a Somogy megyei Pogányszentpéter közelében 2018. január 30-án.
Nyitókép: Nyílik a hóvirág a Somogy megyei Pogányszentpéter közelében 2018. január 30-án. MTI Fotó: Varga György

Előbb kezdődik az alcsúti hóvirágünnep

A tavasz hamarabb megérkezik, és előbb lehet a hóvirágünnep is.

Elvileg március elsejétől látogatható az Alcsúti Arborétum, de előbb meg kell majd nyitni a kapukat. A park egykori tulajdonosai szenvedélyes kertészek voltak, ők telepítették be az angolkertet a különböző időpontokban nyíló több fajtájú hóvirággal, lényegében mesterséges ültetvényt hozva létre.

Az utóbbi években felfedezték a természet szerelmesei a kastélykertet, nagyon sokan zarándokolnak el a festői szépségű helyszínre. A Hóvirágünnep az Alcsúti Arborétumban eseményt a Facebookon márciusra hirdették meg, de a kedvező időjárás miatt az arborétum már előbb kinyit. Hétfőtől már várják a látogatókat minden nap 10 és 16 óra között, mert "a hóvirágok kezdenek előbújni, egybefüggő hóvirágmező ugyan nem látható, de már érdemes ellátogatni hozzánk, hiszen elkezdődik a csodaszép hóvirágok nyílása".

Címlapról ajánljuk
Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Besült, találtuk, kocsiban hagytuk, erkélyre esett – tanácsok tűzijátékokhoz és más eszközökhöz

Egyre több helyen tilos a tűzijátékozás szilveszterkor is, de ahol lehet, ott a józan ész és a tűzvédelem szabályai szabnak egy gátat. Ezekről kérdezte az InfoRádió az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőjét.

A Nyugat keze van benne? Kijev tagad, Moszkva bizonygat

Az orosz elnök novgorodi rezidenciája elleni ukrán támadás nyomán Moszkva keményebb tárgyalási pozíciót vesz fel Kijevvel szemben – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője. Közben az ukrán külügyminiszter felszólította a világ országait, hogy ne üljenek fel az oroszok hamis jelentéseinek, amelyek szerint támadás történt Putyin rezidenciája ellen, mert azok aláássák a békefolyamatot.
Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Felbukkant Belaruszban az Oresnyik, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Orosz források szerint dróntámadás érte a tegnapi nap folyamán Vlagyimir Putyin orosz elnök rezidenciáját, Ukrajna tagadja az érintettségét. Zaporizzsja megye egyik fontos erődítménye, Huljajpole nagyrészt orosz kézre került az elmúlt napokban, a területszerzés most már ukrán térképeken is látható. A tárgyalások folyamatosan orosz-amerikai és ukrán-amerikai vonalon a háború lezárásáról, de a legfontosabb kérdésekről még mindig nem sikerült megállapodni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×