Infostart.hu
eur:
354.67
usd:
311.83
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Reggeli a hídon

Több ezren reggeliztek vasárnap Sydney-ben a Kikötő hídon, amelyet erre az alkalomra lezártak a forgalom előtt és most először gyepszőnyeggel borítottak be.

Az ausztrál metropoliszban minden év októberében megrendezésre kerülő élelmiszer fesztivál keretében reggelizett mintegy hatezer koránkelő az acélszerkezetű híd füvén.

A szerencséseket egy élelmiszeripari cég által rendezett sorsoláson választották ki, mintegy 45 ezren jelentkeztek, hogy részesei lehessenek a páratlan eseménynek. A résztvevők nem csak a saját maguk által hozott hazait fogyaszthatták el a szabad ég alatt, hanem Új-Dél-Wales állam legjobb élelmiszergyártóinak müzlijeit, joghurtjait, süteményeit is megkóstolhatták, és harmonika, trombita, valamint zongora szó mellett élvezhették a napfelkeltét, miközben körülöttük tehenek legelésztek.

"Csodálatos dolog a hidat ebből a szemszögből látni. Általában az ember az autójában ül, amikor átkel rajta" - lelkendezett az egyik résztvevő.

Nathan Rees új-dél-walesi miniszterelnök annak a reményének adott hangot, hogy a kora reggeli hídpiknik a jövőben fesztiváljuk részévé válik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×