Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Óvatosan a hennával, életre szóló sebeket okozhat

Egy brit kisfiú valószínűleg egész életében viselni fogja azokat a hegeket, amelyeket egy nyaralás során kért műtetoválás okozott a karján.

A tízéves brit kisfiú és családja Törökországban nyaralt. A gyermek már az első nap csináltatni akart magának egy henna tetoválást, s ehhez a szülei hozzá is járultak. Ezzel még nem is volt semmi probléma, ezért a gyermek a nyaralás utolsó napján is csináltatni akart egyet, hogy megmutathassa azt otthon a barátainak.

A szalonban azonban nem azt a nőt találta, akit az első alkalommal, a másik hölgy pedig másfajta anyagot használt a minta felviteléhez. A gyermek karjára egy homokhoz hasonló, kiemelkedő formát vitt fel.

A család másnap hazarepült Nagy-Britanniába. A műtetoválás három nappal később hegesedni kezdett, viszketett és felhólyagosodott.

A szülők ezért kórházba vitték gyermeküket. Az orvosok bekötötték a karját és azt mondták: ha továbbra is problémája lesz, menjen vissza kötözésre - erre már néhány órával később sor is került.

A fiú a betegsége miatt az év első hónapját kihagyta az iskolából. Bőre néhány héten belül vörösre változott, a hegek pedig nagyon fájdalmasak voltak.

Édesanyja most mindenkit figyelmeztetni akar: alaposan gondolják meg, engedik-e gyermekének a tetoválás készítését.

Címlapról ajánljuk

Vagyonvisszaszerzés: ennyi pénzre számít az elnök

Még idén el fognak indulni az első vizsgálatok, de előbb fel kell állnia a hivatalnak, ki kell dolgoznia a vizsgálati módszertanát, hogy jogállami módon miként lehet felkutatni és bebiztosítani az eltűnt állami vagyont – mondta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) megválasztott elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Soha nem volt ennyi kkv Magyarországon – Mégis egyre kisebb a gazdasági súlyuk

Soha nem volt ennyi kkv Magyarországon – Mégis egyre kisebb a gazdasági súlyuk

A magyar gazdaságban soha nem működött annyi kis- és középvállalkozás, mint napjainkban. Ez első látásra sikertörténetnek tűnhet. A számok mögé nézve azonban egészen más kép rajzolódik ki: miközben a KSH adatai alapján 2014 és 2024 között a kkv-k száma (ideértve a mikrovállalkozásokat is) 632 ezerről 894 ezerre emelkedett (csak a kkv-ké 35400-ról 42 ezerre), a szektor részesedése a hozzáadott értékből, az exportból és a beruházásokból egyaránt csökkent. Több lett a vállalkozás, de a gazdasági súlyuk alacsonyabb.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×