Infostart.hu
eur:
352.2
usd:
308.22
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Három méter széles ágyban alszik a hollywoodi álompár

Hasznos-e vagy káros, ha a gyereket beengedjük a szülői ágyba? Egy híres olasz onkológus szerint e kérdésben az apáknak és anyáknak a természetes ösztöneikre kell hallgatniuk.

Umberto Veronesi az OK Salute című olasz egészségügyi szaklapban folyó vitához szólt hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha egy pár úgy érzi, hogy ez neki és a gyereknek is jó, ha érzelmileg gazdagodik tőle, akkor hagyja, hogy a gyerek, vagy gyerekek velük aludjanak. Ha tartózkodó ezzel kapcsolatban, akkor divatból semmiképpen se erőltesse. A hétgyermekes apa az első kategóriához tartozik.

Elméletét mások is támogatják. Jacopo Fo író Zen mama címmel könyvet írt róla. "Huszonöt éve küzdünk azért, hogy a világ megértse: a gyerekeknek szükségük van arra, hogy anyjuk közelében aludjanak. Így tanulnak meg lélegezni, így nem következik be az elválasztás utáni stressz, és az anya is nyugodtabban alszik. A pár intimitása sem sínyli meg a dolgot, sőt, nyer a helyzetből. A fürdőszobára, a konyhára, a mosógép tetejére gondolni még fantáziagyakorlat is lehet" - írta Fo.

A közös alvás híveinek nyomós érve ezen kívül még az is, hogy a szülők így több időt tölthetnek a gyerekeikkel, hisz a rohanó élet miatt az együttlét sokszor csak a hétvégekre korlátozódik. Ami az esetleges kényelmetlenséget illeti, azt legfeljebb néhány rúgással meg lehet úszni. A "co-sleeping" megszállott híve Brad Pitt és Angelina Jolie. Három méter széles ágyukban együtt alszanak négy gyermekükkel, és már jön két újabb...

A pszichológusok szerint azonban ezzel a szokással infantilizálhatjuk gyermekeinket és végső soron a párkapcsolatunk is felbomolhat.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×