Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Milliókat kell visszafizetnie egyes fogorvosoknak

Minden bizonnyal számos brit fogorvosnak kell jelentős összeget visszafizetnie az egészségbiztosítónak, mert nem érték el a szerződésben vállalt munkamennyiséget.

Nem elég, hogy egyes fogorvosoknak több tízezer fontot (akár több tízmillió forintot) kell visszatéríteni, jövőre még rosszabbul járhatnak, mivel csökken a finanszírozási keretük.

A mostani szerződések lényege, hogy az állami egészségbiztosító (NHS) által fizetett összeg fejében megadott munkamennyiséget kell teljesíteni, amely a paciensek számától és az elvégzett kezelések összetettségétől függ.

Néhány fogorvos szerint azonban nem alakították ki megfelelően sem a célértéket, sem a kezelésék besorolását, mert például ugyanannyi pontot ér a fogkihúzás, mint a gyökérkezelés, emiatt az orvosok inkább a sokkal gyorsabb kihúzást részesítik előnyben a fogmegtartó kezeléssel szemben.

A brit fogorvosi társaság felmérése szerint az NHS-szel szerződésben álló mintegy 20 ezer fogorvos 61 százaléka nem érte el a kitűzött volument, bár büntetést valószínűleg kevesebb szakembernek kell majd fizetnie.

Ez a fejlemény tovább mélyíti az állami egészségbiztosító eddig is sokat bírált fogorvosi szerződéseinek válságát, és azzal fenyeget, hogy további szakemberek hagyják el az NHS-t.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×