Infostart.hu
eur:
379.4
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Facebook/Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség

Brutális kettős gázolás a zebrán, a rendőrség figyelmeztet – videó

A baleset elkerülhető lett volna, a sofőr azonban nem lassított a zebrához közeledve.

A Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség Facebook-oldalán megosztott egy videót, amelyen az látható, ahogy egy figyelmetlen autós elgázol két férfit Hajdúböszörményben. A tavaly novemberi balesetet csodával határos módon könnyű sérülésekkel megúszták a gyalogosok.

A sofőrt szabálysértés miatt pénzbírsággal sújtották, továbbá eltiltották a járművezetéstől.

A rendőrség bejegyzésében kiemelte, elkerülhető lett volna a baleset, ha a sofőr kellő körültekintéssel közlekedett volna. Arra kérik az autósokat, hogy fogadják meg a következő tanácsokat:

  • kijelölt gyalogátkelőhelyen biztosítani kell a gyalogosoknak az áthaladási elsőbbséget
  • a gyalogátkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a kocsival, amennyiben szükséges, az átkelőhely előtt meg is lehessen állni
  • bár a gyalogosoknak elsőbbségük van a járművekkel szemben, a sofőröknek saját biztonságuk érdekében mindenképpen meg kell győződniük arról, hogy az áthaladási elsőbbséget ténylegesen biztosítják-e részükre
Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Iránban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×