Infostart.hu
eur:
384.17
usd:
328.51
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Chris Ryan/Getty Images

Nem tett vallomást az idős szüleit meggyilkoló, majd rendőrökre támadó férfi

A Fővárosi Törvényszék kedden tartott előkészítő ülést a férfi ügyében. Az ügyészség szerint az elkövető kóros elmeállapotban szenved, ezért nem büntethető.

Megkezdődött annak a férfinak a büntetőpere, aki 2024 májusában Újpesten meggyilkolta a szüleit, majd egy tőrrel a kiérkező rendőrökre támadt. A vád előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, részben hivatalos személy sérelmére, részben több ember, továbbá a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés - írja közleményében a Fővárosi Törvényszék.

A vádirat szerint a mentális betegségben szenvedő terheltet a szülei próbálták rávenni arra, hogy rendszeresen szedje gyógyszereit és vegyen részt orvosi kezelésen.

A férfi ettől elzárkózott és elhatározta, hogy ha szülei újból előhozakodnak ezzel, akkor megöli őket.

Ehhez beszerzett egy kalapácsot és egy 15 centiméter pengehosszúságú kést, amelyeket magával vitt 2024. május 21-én, amikor meglátogatta a szüleit.

Az idős sértettek a gyógyszerszedésre és az orvosi ellátásra is rákérdeztek, ezért a terhelt az eszközökkel rájuk támadt. Mindkét sértett a bántalmazás során keletkezett sérülései következtében a helyszínen elhalálozott.

A férfi ezután elhatározta azt is, hogy ha a rendőrség a tette miatt felelősségre vonja őt, akkor az őt felkereső rendőröket is megöli. Ehhez beszerzett egy 20 centiméter pengehosszúságú tőrt.

Amikor 2024. május 24-én a rendőrök megjelentek a terhelt lakásánál, hogy elfogják és előállítsák őt, a férfi a tőrrel rájuk támadt, azonban a rendőröknek sikerült ártalmatlanítaniuk őt.

A vádlott a cselekmények idején kóros elmeállapotban szenvedett, amely képtelenné tette őt a cselekményei következményeinek felismerésére, illetve arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.

Mivel a terhelt kóros elmeállapota miatt esetében büntethetőséget kizáró ok áll fenn, az ügyészség az előkészítő ülésen azt indítványozta, hogy a bíróság a vádlottat mentse fel az ellene emelt vád alól és rendelje el a kényszergyógykezelését. A terhelt az előkészítő ülésen nem tett vallomást, a bíróság pedig tárgyalásra utalta az ügyet. A 2025. június 24-én kezdődő bizonyítási eljárás során tanúkat és szakértőket fog meghallgatni.

A védő a sértettek személyiségi jogainak védelme érdekében indítványozta a zárt tárgyalás elrendelését, amely kérelemről a bíróság a későbbiekben dönt.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×