Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.6
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
military soldier in handcuffs, hands behind his back, on a dark background. Concept: war criminal, prisoner of war, tribunal. a prisoner of war under interrogation.
Nyitókép: Diy13/Getty Images

Fejlemény a letartóztatott magyar zsoldoskatona ügyében

A férfi korábban zsoldosként szolgált az ukrán hadseregben, de pszichés állapota miatt hazaküldték. Itthon többször halálosan megfenyegette testvérét.

A letartóztatott egykori zsoldoskatona kényszerintézkedésének fenntartását támogatja a fellebbviteli főügyészség - írja közleményében a szervezet.

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség azt közölte kedden, hogy a Fővárosi Főügyészség még februárban emelt vádat egy 32 éves magyar állampolgárságú, budapesti férfival szemben tiltott toborzás bűntette és emberölés bűntette előkészülete miatt.

A munkanélküli férfi 2023. április 21-én Ukrajnába utazott, ahol szerződéses katonai szolgálatot vállalt és látott el havi zsoldilletményért, majd pszichés státusza miatt az ukrán hadseregből elbocsátották, így 2023. május 13-án visszatért Magyarországra.

Hazatérése után 2024. május 20-án családtagjai jelenlétében többször megerősítve kijelentette, hogy fivérét lefejezi, ezért vele szemben rendőri intézkedést kezdeményeztek.

A Fővárosi Törvényszék az elkövető letartóztatását ügydöntő határozatának kihirdetéséig fenntartotta, mely végzés ellen a vádlott és védője jelentettek be fellebbezést, ingatlanra korlátozott bűnügyi felügyelet elrendeléséért.

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a napokban előterjesztett másodfokú indítványával a védelmi fellebbezések elutasítását és a letartóztatásról rendelkező végzés helyben hagyását kezdeményezte a Fővárosi Ítélőtáblánál.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×