Infostart.hu
eur:
381.03
usd:
321.23
bux:
128078.01
2026. február 2. hétfő Aida, Karolina
Nyitókép: www.magyarepito.hu

Futott a budapesti atlétikai vb-n, most elítélte bíróság

A bíróság 220 óra közérdekű munkabüntetést szabott ki a férfi ellen és 2 évre eltiltotta sportrendezvények látogatásától.

A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy 41 éves férfival szemben, aki a 2023-as, budapesti atlétikai világbajnokság egyik rendezvényén beszaladt a futópályára, majd ellenállt a stadionból való kivezetésénél.

A férfi 2023. augusztus 25-én este a Nemzeti Atlétikai Központban a magasugrás közben elhagyta a nézőteret és beszaladt a futópályára, ahol kocogni kezdett és integetett, ezzel megzavarva a sportrendezvényt. A pályabíró a vádlottat leterelte a pályáról, de a férfi önként nem tett eleget a biztonsági szolgálat kérésének, hogy a világbajnokság helyszínét is hagyja el. Ezért kivezették a rendbontót és átadták az általuk időközben értesített rendőröknek. A férfi az őrök jogszerű intézkedésének folyamatosan ellenállt, a földre dobta magát és provokáló, agresszív stílusban beszélt az őrséggel, próbált a fogásból kiszabadulni.

A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség a férfit rendbontás vétségével vádolta meg. A bíróság a vádlottal szemben gyorsított eljárásban, büntetővégzésben 220 óra közérdekű munkabüntetést szabott ki és 2 évre eltiltotta őt bármely, szövetségi keretben szervezett sportrendezvény látogatásától. A büntetővégzés nem jogerős.

Az esetről készült videót itt lehet megnézni.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: jogszerűtlen a Mercosur-egyezmény, Németország mégis valamiért nagyon akarja

Az Európai Bizottság az Európai Parlament jóváhagyása nélkül is alkalmazni akarja a Mercosur szabadkereskedelmi megállapodást. Ehhez már az is elegendő lenne, ha egy Mercosur-ország ratifikálná a szerződést –- nyilatkozta az InfoRádióban Máthé Réka Zsuzsánna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézet tudományos munkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
Szárnyra kapott a forint

Szárnyra kapott a forint

Valóságos devizapiaci hullámvasútnak lehettünk szemtanúi az elmúlt két hétben. A legfontosabb mozgások a dollárban történtek, az amerikai deviza körüli bizalom megingása és az erősödő „Hedge America” narratíva miatt. A dollár többéves mélypontok közelébe gyengült az euróval és a forinttal szemben is, bár azóta némi korrekció látható az árfolyamokban.  A hét második felében a fókusz részben átfordult a Fed jövőbeli elnökének személye körüli bizonytalanságra: Kevin Warsh Trump általi jelölése és a jegybankár a korábban várt laza monetáris politikai rezsim kockázatának enyhülése erősödő pályára állította a dollárt. A forint piacát az elmúlt napokban szintén nagy kilengések jellemezték, ez alól pedig a mai nap sem jelent kivételt. A magyar deviza erősen kezdte a napot az euróval és a dollárral szemben is, az árfolyam mindkét piacon 1 egységnél többet csökkent ma már.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×