eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

Hackertámadás érte a japán űrkutatási hivatalt

Illetéktelen behatolás történt a Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) szerverére - jelentette be szerdán a japán kormány, hozzátéve, hogy az incidens nem érintett rakétákkal és műholdakkal kapcsolatos érzékeny információkat.

A behatolás még nyáron történt, és az űrhivatal csak akkor szerzett tudomást róla, mikor ősszel a rendőrség kapcsolatba lépett vele ebben az ügyben.

A kormány és az illetékes hatóságok vizsgálatot indítottak a behatolás forrásának azonosítására, és az esetleges károk, valamint az űrhivatal biztonsági rendszerében fellelhető esetleges hiányosságok feltárására.

Az űrhivatal egyik illetékese arról számolt be, hogy egyelőre semmilyen adat kiszivárgását nem erősítették meg.

A JAXA is a mintegy 200 vállalat és kutatóintézet között volt, amelyet nagy léptékű kibertámadások értek 2016-ban és 2017-ben. A feltételezés szerint a támadásokat a kínai hadsereg által irányított hackercsoport követte el.

2021 áprilisában a japán rendőrség egy kínai mérnököt adott át az ügyészségnek azzal a gyanúval, hogy ő bérelte álnéven a támadásokhoz használt szervert. A tokiói ügyészség azonban 2021 októberében indoklás nélkül elutasította a vádemelést a férfi ellen, aki korábban a Kínai Kommunista Párt tagja volt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×