Infostart.hu
eur:
360.85
usd:
310.75
bux:
131696.18
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik
Nyitókép: Pixabay

Életfogytiglanra ítélték a társát felgyújtó hajléktalant

A Fővárosi Törvényszék különös visszaesőként életfogytig tartó fegyházbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélt egy férfit, akit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével vádoltak.

A bíróság megállapítása szerint a hajléktalanként élő férfi 2008. augusztus 10-én az esti órákban szóváltásba keveredett egy szintén hajléktalanként élő ismerősével, annak egy budai erdős területen kialakított hajlékánál. A vita során össze is verekedtek, majd a vádlott éghető folyadékkal öntötte le a sértettet és meggyújtotta őt - olvasható a Fővárosi Törvényszék közleményében.

A testfelszínének több mint 90%-án súlyos égési sérüléseket szenvedett sértettet később kórházba szállították, azonban – az intenzív orvosi kezelés ellenére – két nappal később életét vesztette.

A büntetés kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként értékelte kis mértékben az időmúlást, súlyosbító körülményként vette azonban figyelembe a vádlott büntetett előéletét, azt, hogy cselekménye többszörösen minősül és azt feltételes szabadság hatálya alatt követte el.

A bíróság indokolásában megjegyezte, hogy azért nem határozott időtartamú szabadságvesztést szabott ki a terhelttel szemben, mivel

a vádlott az erkölcsileg legjobban elítélendő bűncselekményt nem első alkalommal követte el.

Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője pedig fellebbezést jelentettek be azzal szemben.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: Orbán Viktor nem kapja meg a jelenlegi szabályok szerint neki járó 38,8 millió forintos végkielégítést. Eközben Magyar Péter felmentette a helyettes államtitkári pozíciójából Havasi Bertalant, aki közölte, hogy nem mond le a végkielégítéséről, és bíróságon is kész érvényesíteni a jogait. Havasi azt állítja, esetében nem több tízmilliós összegről, hanem hathavi fizetésről van szó, amelyet az utolsó fillérig követelni fog. Magyar Péter közben luxusberuházásokra hivatkozva követeli a Kúria elnökének távozását - Varga Zs. András korábban visszautasította a vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×