Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 25. szombat Márk
Nyitókép: police.hu

Vádemelés a törökszentmiklósi repülős baleset ügyében

Ketten sérültek meg a tavalyi balesetben, a pilóta bíróság elé állhat.

Légi közlekedés gondatlan veszélyeztetésének vétsége miatt emelt vádat a Szolnoki Járási Ügyészség azzal a szolnoki férfival szemben, aki tavaly az erős széllökések ellenére is felszállt motoros vitorlázó repülőgépével Törökszentmiklóson, majd egy rosszul megválasztott manőver miatt a földbe csapódott a géppel.

A 24.hu a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség közlése alapján azt írta, a pilóta és a gép jobb oldali ülésében helyet foglaló 58 éves férfi már 50-100 méter föld feletti magasságban járt, amikor a szélirány gyors változása miatt jelentősen lecsökkent a vitorlázó repülőgép sebessége.

A pilóta jobb fordulóba kormányozta a repülőgépet, de a rosszul megválasztott manőver miatt nem volt képes felgyorsulni, és végül a talajba csapódott.

A baleset folytán a pilóta és utasa is súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

Az ügyészség pénzbüntetést és légi járművezetéstől eltiltást kért a földbe csapódó pilótára.

Címlapról ajánljuk
„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

Gyökeresen átalakul a Fidesz parlamenti frakciója, hétfőn alakul meg az új, vezetője Gulyás Gergely lesz – közölte Orbán Viktor, aki visszaadja mandátumát is. „Rám most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükségünk” – hangsúlyozta.

Szabó Olivér Norton: leghamarabb 2050-ben lehet ember a Marson

Leghamarabb 2050-ben léphet ember a Mars felszínére – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza. Szabó Olivér Norton szerint legalább ennyi idő kell, hogy egy ilyen, várhatóan a Holdról indítandó küldetés minden előfeltétele teljesüljön.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×