Infostart.hu
eur:
383.51
usd:
328.66
bux:
108571.16
2025. december 10. szerda Judit
Nyitókép: police.hu

Darknetes kábítószerkereskedőt kaptak el a Balaton partján

Összesen 2,1 kilogramm amfetamint foglaltak le a rendőrök.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály 2021 januárja óta szoros együttműködésben dolgozik külföldi partnerszervekkel az online térben történő illegális kábítószerkereskedelem visszaszorítása érdekében. A megyei és országos felderítőegységek sikerrel léptek fel több, a darknetes anonimitásba burkolózó kereskedővel szemben.

A műveletsorozat részeként a KR NNI NBEF győri osztálya március 5-én nyomozást rendelt el kábítószer-kereskedelem elkövetése miatt a 28 éves balatonfüredi B. Balázs ellen. A férfi 2020 novembere óta három alkalommal rendelt Németországból vélhetően jelentős mennyiségű kábítószert, amiért bitcoin kriptovalutával fizetett.

Hazai és külföldi postai szolgálatókkal kooperálva a nyomozóknak sikerült beazonosítania az utolsó szállítmányt, majd szervezett akció keretében március 16-án délután Balatonfüreden rajtaütöttek a férfin. Összesen 2,1 kilogramm amfetamint foglaltak le tőle, melynek feketepiaci értéke meghaladja a 6 millió forintot.

A férfit gyanúsított kihallgatását követően a nyomozók bűnügyi őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

Címlapról ajánljuk
Nem sikerült a kézilabdacsoda: Hollandia megállította a magyar válogatottat a női világbajnokság negyeddöntőjében

Nem sikerült a kézilabdacsoda: Hollandia megállította a magyar válogatottat a női világbajnokság negyeddöntőjében

A magyar női kézilabdaválogatott sima mérkőzésen 28-23-as vereséget szenvedett a német–holland közös rendezésű világbajnokság negyeddöntőjében a rotterdami Ahoy Arénában. A hollandok már az első félidőben elhúztak öt góllal, és végig tartották a különbséget, nem sikerült felzárkózni. A mieink ezzel a hetedik helyen végeztek a vb-n, ami az elmúlt húsz év legjobb teljesítménye.

Helyzetjelentés a hazai napelem-boomról: új pályázatok és támogatások, nagy előretörés

A napelemek idehaza idén összesen 6,6 terawattóra villamos energiát termeltek, amivel a zöldenergia-termelők nemcsak termelésben, hanem teljesítményben is megelőzték a gázt, és átvették a második helyet az atomenergia után – mondta az InfoRádióban a Magyar Napelem és Napkollektor Szövetség elnöke, Kiss Ernő.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×