Infostart.hu
eur:
360.44
usd:
316.57
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Nyitókép: Pixabay

Berúgott, majd egy lopott traktorral ment újra sörért - jogsi nélkül

Soha többé nem vezethet a berettyóújfalui jómadár.

Az elsőfokú bírósági döntés értelmében soha többé nem vezethet az a juhász, aki május 27-én, miután nagy mennyiségű alkoholt fogyasztott, Berettyóújfalu közelében egy elkötött traktorral bement a településre, hogy egy boltban sört vegyen magának.

A bolt előtt viszont rendőrökbe botlott, akik igazoltatták őt, és a szondát is meg kellett fújnia.

Ekkor derült ki az is, hogy a részeg férfinak nincs jogosítványa.

A bírósági ítélet szerint másfél évre évre börtönbe kell mennie, ha újra rossz fát tesz a tűzre, három éven belül.

Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×