Infostart.hu
eur:
385.62
usd:
331.26
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Hollandiából csempészett drogot, nyolc évet kapott

Nyolc év fegyházbüntetésre ítéltek első fokon egy férfit, aki Hollandiából csaknem egy kiló amfetamintartalmú kábítószert csempészett Magyarországra - közölte a Zalaegerszegi Törvényszék.

A férfi tavaly áprilisban vett Hollandiában kábítószert, amelynek az árát korábban már átutalta egy külföldi ismerősének. A drogot társával - a másodrendű vádlottal - a gépkocsiban elrejtve hozták Magyarországra. A férfi itthon több ismerősét is a lakására hívta. A nyomozóhatóság ezután tartott házkutatást nála, és a kóstoláshoz már kikészített eszközöket, valamint a mélyhűtőbe rejtett egykilónyi fehér port - amelyben az amfetamintartalom a különösen jelentős mennyiség másfélszerese volt - lefoglalta.

A törvényszék megállapította: a férfi külföldi kapcsolatai révén könnyen be tudta szerezni a drogot, ez a híváslisták adataiból, valamint a házkutatás során lefoglalt átutalási megbízásból is látszik.

A férfit kábítószer birtoklásának bűntette miatt a Zalaegerszegi Törvényszék nyolc év fegyházra, társát kábítószer birtoklása előkészületének bűntettében találták bűnösnek, ezért őt mint visszaesőt - a bűncselekményt feltételes szabadságvesztés hatálya alatt követte el - két év börtönre ítélték.

Mindkét vádlott és ügyvédje fellebbezett az ítélet ellen.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×