Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.86
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Három év véghajtandó fegyházbüntetésre ítéltek egy embercsempészt

Gyorsított eljárásban 3 év fegyházbüntetésre ítélt egy embercsempészt a Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Bíróság, a férfi pár héttel ezelőtt hat, Belgiumba tartó szír állampolgárt szállított Budapestre anyagi ellenszolgáltatás fejében - közölte a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-vel. Az ítélet nem jogerős.

Ibolya Tibor közleményében azt írta: a vád szerint a férfi augusztus 24-én a szerb-magyar határ magyar oldalán lévő egyik benzinkútnál gépkocsival felvette a Magyarország területére érvényes úti okmányok nélkül, a határellenőrzést megkerülve érkezett - és Belgiumba tartó - szír állampolgárokat azért, hogy őket fejenként 200 euró ellenében Budapestre szállítsa.

A sofőrt és utasait azonban Budapest XX. kerületében, a Nagykőrösi úton rendőri intézkedés alá vonták.

A Budapesti XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozásának eredményeként a Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Ügyészség az elkövetőt még az őrizet tartama alatt, 72 órán belül gyorsított eljárásban bíróság elé állította. A bíróság megállapította a többszörös visszaesőnek minősülő vádlott bűnösségét, és ezért őt 3 év fegyházbüntetésre ítélte, valamint 4 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, továbbá 3 évre a közúti járművezetéstől is. A bíróság emellett az ügyészi indítvány alapján elkobozta a bűncselekmény elkövetéséhez használt személygépkocsit.

Az ítélet a fellebbezések miatt nem jogerős, a férfit előzetes letartóztatásba helyezték.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×