Infostart.hu
eur:
363.29
usd:
314.39
bux:
150018.54
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Elfogták az ároktői tűz okozóját

Elfogták azt a férfit, aki még hétfőn okozott tüzet egy Molotov-koktélos palackkal Ároktőn egy családi házban, a tűzben három gyerek és egy felnőtt könnyebb égési sérüléseket szenvedett - tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t pénteken.

Dobi Tamás elmondta: a vizsgálata során derült ki, hogy a tüzet szándékosan okozták, a tettest emberölés kísérletének megalapozott gyanújával vették őrizetbe. A férfi azzal indokolta cselekedetét, hogy hosszú ideje haragban állt szomszédjával.

Hudák Andrea, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője hétfőn tájékoztatta az MTI-t a tűzesetről, akkor elmondta, hogy Ároktőn, a Dózsa György úton egy családi ház egyik szobájában pusztítottak a lángok. A gyerekeket és a felnőttet könnyebb égési sérülésekkel szállították kórházba.

Címlapról ajánljuk
Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Az Alkotmánybíróság (Ab) érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó alaptörvény-módosítás elleni Fidesz–KDNP által beadott indítványt. Sulyok Tamás államfő eltávolítása, az országgyűlési képviselők kapcsán az időkorlát és az alkotmánybírák korhatára ügyében még nincs döntés.

Szigethy-Ambrus Nikoletta: az alacsony vízállás nem csak az energiaellátást, hanem számos más ágazatot is veszélyeztethet

A Duna apadását a teljes gazdaság megszenvedheti – áll az Oeconomus legújabb elemzésében. A gazdaságkutató alapítvány elemzője, Szigethy-Ambrus Nikoletta az InfoRádióban elmondta, az aszály hatásait leginkább az áruszállítás szenvedi meg.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Már a választás előtt egyeztethettek, most mégis összeomolhat a 300 milliárdos állami üzlet

Már a választás előtt egyeztethettek, most mégis összeomolhat a 300 milliárdos állami üzlet

A választás előtt még megpróbálhatták megmenteni a Zugló Városközpont több száz milliárd forintos állami ingatlanügyletét: a korábbi kormány idején felmerült, hogy módosítják a szerződést, és kiveszik belőle éppen azt a feltételt, amelynek nem teljesítésére hivatkozva az új kabinet most elállt a vásárlástól – írja a Telex. Az ügyből várhatóan komoly jogvita lesz, a Bayer-csoport ugyanis azt állítja, hogy az állami oldal korábbi nyilatkozatai alapján nem lehetett volna erre a feltételre alapozni az elállást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×