Infostart.hu
eur:
386.13
usd:
332.3
bux:
121733.71
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Több mint ötven határsértőt fogtak el Szegeden

Ötvenhárom - török, líbiai, afgán és pakisztáni - határsértőt és négy magyar embercsempészt fogtak el szerda hajnalban Szegeden - közölte Éberhardt Gábor, a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség vezetője.

A rendőrség Szeged külterületén több ellenőrzőpontot is felállított, ezek egyikén, a Szabadkai úton tartóztattak föl egy óra után egy magyar mikrobuszt, amelyben húsz külföldi állampolgár utazott - mondta az alezredes a felderítésről tartott sajtótájékoztatón.

Hozzátette: a külföldiekről kiderült, hogy röviddel korábban illegálisan lépték át a magyar-szerb zöldhatárt.
A rendőröknek egy segédmotoros kerékpárral közlekedő férfi is feltűnt, róla kiderült, hogy előfutóként haladt az illegális migránsokat szállító kisbusz előtt - közölte az alezredes.

Ezzel egy időben a rendőrök Szeged-Gyálaréten is megállítottak egy magyar személygépkocsit és egy kisbuszt. A járművekben összesen 33 illegális migráns utazott - tudatta Éberhardt Gábor.

A határsértők ügyében idegenrendészeti eljárás keretében járnak el: a török állampolgárokat - a toloncegyezmény értelmében - átadják a szerb hatóságoknak, a líbiai, az afgán és a pakisztáni állampolgárok a kiskunhalasi őrzött szállásra kerülnek. Az egyik pakisztáni férfi ellen beutazási és tilalom megsértése miatt büntetőeljárás indult, mert másfél hónappal ezelőtt már próbálkozott az illegális határátlépéssel. A magyar embercsempészeket őrizetbe vették, ellenük büntetőeljárás indult - mondta az alezredes.

Szilágyi Róbert alezredes, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság határrendészeti igazgatója elmondta, hogy a magyar-szerb határszakaszon erősödik a migrációs nyomás. Az idén a korábbi év hasonló időszakával összevetve 15 százalékkal több, mintegy 1600 határsértőt fogtak el a Csongrád megyei határszakaszon. Szeptember első hetében száz illegális migránst állítottak elő.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában

Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában

Szlovákiában megkezdődik az általános iskolai hálózat optimalizálása: az oktatási minisztérium március végéig kérdőívet küld minden általános iskolának, amely az átalakítás előkészítését szolgálja. A cél – a tárca szerint – egy fenntarthatóbb iskolarendszer kialakítása a folyamatosan romló demográfiai adatok miatt. A folyamat a szlovákiai magyar tannyelvű iskolákat is érzékenyen érinti, számuk biztosan csökkenni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti csökkenéssel nyitott és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×